رفتن به مطلب
Hanibal

مصاجبه با نویسنده عزیز missmahdiye

پست های پیشنهاد شده

_ به نام خدا سلام عرض میکنم خدمت نویسنده ی خوش ذوق و خوش قلم سایت    miss mahdiyeامیدوارم حالتون خوب باشه.اول برای اشنایی بیشتر با کاربرا خودتون و معرفی کنید

به نام خدا. مهدیه سالاری هستم
متولد70/2/2
از مشهد مقدش

_ به به چه شهر عزیزی مهدیه خانم نایب الزیاره کل کاربرای سایت باشید حتما

خیلی ممنون اتفاقا شب ولادت امام رضا حرم بودم دعا کردم همه عزیزانو

_ خوب بریم سر سوالات اصلی مهدیه خانم .از کی رو اوردین به نوشتن؟

از وقتی عاشق شدم و از دنیای کودکی خودم کم کم فاصله گرفتم من از 14سالگی علاقه شدیدی, به خوندن رمان داشتم ومی تونم به جرات بگم نزدیک به هفتاد یا شایدم بیشتر رمان خوندم اما اون زمان چاپی بود کم کم علاقمند شدم وبا فکری باز مشغول شعر گفتن  در وصف حال خودم شدم واول از خودم ودنیای خودم شروع کردم

_ یادتون میاد اولین کتابایی که خوندید چی بودن؟

فکر میکنم تقدیر عشق بود

_درسته.چه سبکی بود ژانرش؟خودتون گرفتینش یا شخصه خاصی بهتون داد؟

عاشقانه، خودم چون عضو کتاب خونه شهر مون بودم ومجله هم زیاد. میخوندم

_بیشتر چه ژانری میخوندید؟و علاقه داشتید؟

متاسفانه یا خوشبختانه فقط 
عاشقانه

_ چرا متاسفانه؟

چون سبکای دیگه رو امتحان نکردم

_ دلیل خاصی داره؟یا کلا خوشتون نمیاد؟

کلا خوشم نمیاد 
احساس میکنم غریبم با این سبک های سنگین

_  قبلا گفته بودید جایی شعر مینوشتید ویه شعر هم در تلویزیون شبکه خراسان پخش شد درست میگم؟

بله
22تا شعر در وصف حال خودم 
ویک شعر به نام امام رضا 
که از شبکه خراسان 
فکر میکنم سال1386بود 
با صدای خواننده :مرتضی تاجیک
پخش شد و کار گروهی بود

- شما گفتید تا 14 سالگی فقط میخوندین و بیشتر هم علاقتون سمت عاشقانه بود.همه توی سنین پایین دوست دارن بنویسن مخصوصا بعد از خوندن رمانای عاشقانه که دوست دارن عشق و عاشقی رو تجربه کنن.تا حالا شده بود همچین حسی داشته باشید و بخواید بنویسید؟

شاید دلیل شعر گفتن من از دست دادن کسی یا چیزی بود که یادمه اولین شعرم فقط دعا والتماس پیش خدا بود، کم کم دیدم احساستمو نمیتونم کنترل کنم وناخواسته حرفهای دلم به صورت شعر روی کاغذ تزریق شد_ بله دوست داشتم تجربه کنم

_ الان که به اون سال ها فکر میکنید نظرتون در مورد تصمیمتون چیه؟

اشتباه بود احساساتم هم تا زمانی زنده بود که حسی بود

_ الان اگر توصیه ای بخواید برای کسایی که همچین کاری میخوان بکنن چیه؟موافقشون هستید یا نه؟صرفا فقط بنویسن یا اصولش رو یاد بگیرن بعد بنویسن؟

توصیه:خودشونو باور داشته باشند از نوشتن نترسند چون هیچ وقت برای نوشتن دیر نیست 
موافقم وبه نظرم اون دله که اگه بخواد میتونه بنویسه وروی قلم بیاره واگرم علاقه ای نباشه نه قلمی هست نه حسی
مسلما اوصولشو یاد بگیرند تا با فکر باز شروع کنند

_ این سوالم برای کسایی مثل شما تو سنین کم بود

به نظرم اون زمانی که شما میگید فقط بخونند بهتره چون یاد میگیرند وتجربه کسب می کنند

_ کی این حس داخل شما بوجود اومد که میتونین رمان بنویسید؟

شاید یک اشتباه که باعث خیلی از حسرت ها شد

_بیشتر توضیح بدید!

تصمیم هایی که عجولانه گرفتم, یک سری کینه ها وکدورت ها که خودش یک رمانه

_ اولین رمانی که نوشتین چی بود و دلیلش چی بود؟

رمانی ننوشتم 
یک رمان در حال تایپ دارم به نام
# رویای ناز

_هیچی تا حالا ننوشتید؟دلیلش چی بوده؟

همه وقتم رو روی همین رمان گذاشتم شاید دلیش اینکه  نصفش زندگی خودمه ونصفش حاصل تخیلاتی بوده که توی ذهنم بوده واین قسمت دوم وبارها بارها ویراش کردم تا راضی بشم وداستان خوبی در بیاد

_ شما گفته بودید تو 14 سالگی نوشتید و دوست داشتید سمت رمان برید؟رفتید یا نه؟

من اول از شعر شروع کردم
از شانزده سالگی شروع به نوشتن رمانم کردم بعد از خیلی مطالعات

_ الان یعنی حدود 9 ساله روی همین رمان دارید کار میکنید؟

بله واقعا 
منهای چهار سال اخری که به دلایلی کنار گذاشتم و بعدها به خاطر اصرار مربی ادبیات در دوران دبیرستان گرد وخاکی که روش نشسته بود رو پاک کردم

_ چرا کنار گزاشته بودید؟.رویای ناز 9 سال قبل با الان چه فرقی میکنه؟

داستان همونی هست که بوده  فقط یک سری اتفاقاتی که ما بین رمان نوشته شده بود عوض میشه وکلا به یک شیوه دیگه بیان میشه ولی پایان رمان همون رویای ناز نه سال پیشه

_ چرا کنار گذاشته بودید؟

یک سری مشغله ها
دستی نبود دستمو بگیره, حامی باشه، الان اما خیلی دست ها و تشویش ها به سمت منه

_ مگر الان مهدیه خانم چه فرقی کرده که حامیاش باورش کردن وبهش اعتماد دارن؟

قبلا خانوادم بودن وشاید, به خاطر سن کمم باورشون نمیشد داستان مینویسم وچون عادت به نوشتن خاطرات روزانم داشتم عادت داشتند وجدی نمی گرفتند واصلا هم نخونده بودند
بعدها ازدواج کردم به مرور زمان همه چیز تغییر کرد و الان برادرم وهمسرم جدی ترین حامی های منن از همین جا ازشون تشکر میکنم 

• تشکر 11

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

از نظر شما نویسنده حرفه ای چه خصوصیاتی داره؟

نظر خودم؛ هر گز از کسی که همیشه با من موافق بود چیزی یاد نگرفتم
به نظر من از هر انتقادی برای بهتر شدن کتابشون استفاده میکنند

_ الگویی داشتید داخل نوشتن که ازش پیروی کنید؟

نه
فقط میخوندم
نویسندش برام مطرح نبود

_ خودتون رو در زمره ی گروه نویسنده ها قرار میدید؟یا هنوز فاصله دارید با اون معیار نویسنده شدن؟

خیر هنوز خیلی مونده خودمو یک نویسنده کامل بدونم
اما قبلا هم اشاره کردم همه دوستانی که توی انجمن عضون حتما وحتما چیزی در خودشون دیدن
من اون چیز و در خودم دیدم, خودمو قبول دارم

_ یکم در موزد رمانتون توضیح بدید؟داستانتون از کجا سرچشمه میگیره؟

فقط عشق

_ تو چه زمانایی بیشتر مینویسید؟تو چه حالتی؟

وقتی ناراحتم شاید, باورتون نشه دارم با شخصیت های رمانم زندگی میکنم دایم روی مخمه تو فکرمه

_ از کدوم شخصیت رمانتون خوشتون میاد؟تا حالا گریه کردید هنگام نوشتن؟

از شخصیت محمد خیلی خوشم میاد چون هیچ غروری نداره وشخصیت رویا رو نزدیک به خودم میبینم 
چرا شخصیت رویا رو نزدیک به شخصیت خودتون میبینید؟

چون خیلی از حالتهایی که باهاش روبه رو شده رو چشیدم 
بی رحمیش شاید وبعدها
طعم تلخ حسادت بیشترینشه

_ تا حالا شده از نوشتن دلسرد بشید؟دلیلش چی بوده؟و چطور با این قضیه کنار میومدین

نه اصلا 

_ برای نوشتن هدف دارید؟

هدفم فقط چاپ رمانمه واینکه بتونم یک نویسنده قابلی باشموبقیه نویسنده ها رو بیشتر بشناسم 

_ چطوری با 98 اشنا شدید؟

از طریق خوندن رمانی به نام نزار دنیا رو دیونه کنم از نویسنده رویا رستمی فکر میکنم

_ تا کی به نوشتن ادامه میدید؟

تا هر وقت منو قبول داشته باشند

_ برنامه ای برای بعد از این رمانتون دارید؟

دلم میخواد داستان کوتاه بنویسم حتی بعضی از دوستان محبت کردند وازم خواستن گروهی بنویسیم دیگه نمیدونم
هر چی خدا بخواد

_ توی سایت خودمون؟

بله

اصول نویسندگی رو از کجا یادگرفتید؟

با مطالعه زیاد 

_ تا حالا شده اتفاقی در حین نوشتن پیش بیاد و بگید دیگه بسه نمینویسم؟روحیه ی قوی دارید یا زود میبازید خودتون رو؟

بله پیش اومده،فکر میکنم روحیه قوی داشته باشم 

_ شما دوست دارید همین سبک عاشقانه رو ادامه بدید؟یا دوست دارید سبک های دیگه هم امتجان کنید؟

عاشقانه رو ترجیح میدم
با سبک های دیگه  بیگانه ام

_ دلیلش چیه توی ایران بیشتر فقط سبک عاشقانه روی رواله؟به خاطر چه چیزهایی هست بی توجهی به بقیه ژانرها؟

نمیدونم والا شاید توی یک مرزی از زندگی هستند که بیشتر این سبک عاشقانه رو می پسندند, دوست دارند ببینند و بشنوند

الان رمانا صرفا فقط برای سرگرمی نوشته میشن خیلی کم شده رمانایی که هدف پشت نوشتنشون هست.شما دوست دارید در زمره ی کدوم یکی از گروه ها باشید؟

من از اول هدف داشتم اخر رمانم مشخص بود
از گروه هدف دار ها

_برنامه ای برای رمان بعدی دارید؟ به موضوعش فکر کردید؟

_ اگه رمان در حال تایپم خوب باشه ومردم راضی باشند. بله دوست دارم ادامه بدم 
در زمینه عاشقی بازم 

چرا تو سایت نویسنده ها این قدر ناشناخته هستن و بهشون بها داده نمیشه؟

_ شاید چون دنبال کننده ها کمه,انتقاد نمیشه واز این قبیل چیزها...

_ به نظر شما راه حلش چیه که درست بشه مشکلاتشون؟

خودشون هم توی نقد وبررسی رمان های دیگه شرکت کنند و فعالیتشون وبیشتر کنند

_ اینده نویسندگی تو ایران رو چطور میبینید؟

به نظرم درسطح بدی قرار نداره 
درسته مردم الان کتاب چاپی  نمی خونند  اما خیلی ها آنلاین میخونند ودنبال میکنند ونظر میدن که این خیلی خوبه واین به نویسنده ها قوت میده

_ بین کتاب اینترنتی و چاپی کدوم رو ترجیح میدین؟

چاپی 

_ شما از سایت چه امکاناتی انتظار دارید برای نویسنده ها در نظر بگیرن؟

فقط به حرفامون گوش بدند 

_ دوست دارید رمان تکی بنویسید یا گروهی؟اعتقادی به رمان گروهی دارید؟

تکی،نه دوست ندارم

_ دلیل خاصی داره؟

تکی دستت بیشتر بازه برای موضاعاتش و کلا آزادی بیشتره
دوست دارید بیشتر با نویسنده ها همکاری و تعامل داشته باشید یا نه؟

چرا.که نه،مسلما چیزهای زیادی ازشون یاد می گیرم 

_شما به عنوان خواننده چه انتظاری از نویسنده ها دارید؟ 

نوشته هاشون زیاد طولانی نکنند که خواننده خسته بشه.  وبه انتقادات مردم گوش کنند.بلاخره هر سری یک عقلی داره

_تاثیر روانشناسی رو مستقیم میدونید تو نوشتن؟

بله اعتقاد دارم کمک میکنهو تاثیر داره

_ تا چه حد انتقاد پذیر هستید؟نقد منفی اثر بدی روتون میزاره؟

صادقانه میگم از اینکه توی جمع انتقاد بشم زیاد خوشم نمیاد 
ترجیح میدم خصوصی بدتر از اونو بگن 
اما نمیشه باید باهاش کنار بیام چون برای خودم خوبه وبهم کمک میکنه_ روحیه ام بله تاثیر میزاره ولی نه اینقدر که دست بکشم از نوشتن

_ تا الان بدترین نقدی که شنیدین چی بوده؟

نداشتم واقعا
دوستان همیشه حالا چه خونده چه نخونده اسم رمانم وموضوعی که گذرا خوندن روتشویق کردند وگفتند جالبه

چه انتظاراتی از خوواننده های رمانتون دارید؟

ازشون خواهش میکنم نخونده قضاوت نکنند

_دوست دارید به عنوان یه نویسنده بیان رمانتون رو نقد کنن و بخونن؟فکر کنم این داره ارزوی همه میشه؟

از انتقادش میترسم روم تاثیر بزاره وگرنه چرا که نه

_ من تا الان چیزی ننوشتم که بدونم اون حس تاثیر گزاریه چیه الان شما به من بگید!

من تا حالا نداشتم انتقادی ولی توی دنبال کردن رمان های آنلاین روی سایت هر روز بخشیش فرستاده میشه بعضیها چقدر بد نظر  می دند، 
متاسفانه بد بیان میکنند وتخریب میکنند نویسنده رو

_ بنظرتون بهترین نحوه ی بیان نقد چیه؟خیلیا میگن مثل من نباید زیاد از نویسنده تعریف الکی کرد بعضیا هم فقط تعریف الکی میکنن.بنظر شما حد وسط چیه؟

_ صادق باشند همین این بیشترین کمکیه که می تونند انجام بدند
واینکه 
خواهشا طوری بیان نکنند که نویسنده از کارش دست بکشه واحساس کنه ادامه اش هیچ سودی برای خواننده ها نداره وکلا نا امید بشه

_ صحبت اخر با کاربرای سایت؟

(خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی وما رستگار)
برای موفقیت در چیزی که از آن لذت نمیبرم 
ترجیح میدم در چیزی شکست بخورم که از اون لذت میبرم
خواستن توانسته لطفا هیچ وقت از نوشتن خسته نشید

_ تشکر میکنم از شما مهدیه خانم عزیز برای قبول کردن شرکت در مصاحبه براتون ارزوی بهترینا رو دارم تو زندگی شخصی و هنریتون خدانگهدارتون

منم از شما ممنونم یه دنیا...
 که منو قبول دارید واین فرصت وبهم دادید
واز بچه های خوب انجمن که وقت گذاشتند برام 

سپاس هانیبال عزیز شما امید دل بچه هایی 
مرسی که هستید 

• تشکر 9

لینک به ارسال

آرزوی موفقیت برای شما نویسنده ی عزیز:gol::t(3):

ایشاله بدرخشید و حسابی معروف شید و حسابی بترکونید :t(3)::gol:

• تشکر 6

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، A.sanamy.D گفته است :

سیـــــــلام بر مهدیه خانم گل و گــــلاب

امید وارم همیشه سالم و سرحال باشی و رمانای خوبی رو اراعه بدی عزیز دلم...

من یه سوال کوشولو ازت داشتم....

چطوری ما نویسنده های تازکار که سنمونم خیلی کمه اعتماد به نفس لازم رو داشته باشیم؟؟؟؟

ممنون مرسی گلم امید وارم تو همه ی مراحل زندگیت خوش و خرم باشی...

سلام عزیزم

وقتی اون علاقه به نوشتن باشه

با مطالعه زیاد وتحقیق در مورد چیزی که  میخوای بازگو کنی اعتماد به نفستم  بالا می ره

وقتی خودتو باور داشته باشی درکنارش نگاه بهتری  روت هست و توی کارت موفق تری

ممنون از پیگیریت،موفق باشی:gol:

• تشکر 4

لینک به ارسال

سلام خدمت مهدیه عزیز.

1_دوسدارین ازنوشتن درامدداسته باشین؟

2_باتوجه به اینکه گفتیدقصدچاپ رمانتونوداریدکدوم انتشاراتی روترجیح میدید؟

3_علاقه ای به کارگروهی دارید؟کدوم یکی ازنویسنده های انجمن روترجیح میدید؟

4_رمانتون روبرای تگ گیری مناسب میدونید؟چرا؟

5_اگه قراربراین باشه سبکتون روتغییربدیدچه سبکی روانتخاب میکنید؟

6_نظرتون درمورد رمان های تگ گیری شده چیه؟

7_چه زمانی دست از نوشتن میکشید؟

8_ودراخر رمان خودتون رودرچه سطحی میبینید؟

امیدوارم توانمندترازپیش گام برارید:)

• تشکر 5

لینک به ارسال

دیگه سوالی نمیمونه 

انشاالله خوش بدرخشید

• تشکر 5

لینک به ارسال

سلام به نویسنده گلمون مهدیه جان

- به نظرتون چرا مردم ایران نسبت به کتاب سرد شدن؟دلیلش فقط قیمته؟راهی پیشنهاد دارید درموردش؟

_بزرگترین آرزوتون در نویسندگی؟

_گروهی نوشتن رمان چه خوبیها وچه بدیهایی داره؟

_بزرگترین چالش یک نویسنده از نظر شما چی میتونه باشه؟

_برای متفاوت نوشتن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

_انتظارات شما از یک خواننده؟

موفق باشید

• تشکر 4

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، Lunatic گفته است :

سلام خدمت مهدیه عزیز.

1_دوسدارین ازنوشتن درامدداسته باشین؟ هیچ وقت با دید مالی بهش فکر نکردم>بیشتر به خاطر علاقه ام بوده

2_باتوجه به اینکه گفتیدقصدچاپ رمانتونوداریدکدوم انتشاراتی روترجیح میدید؟فعلا چون در حال تایپه ومسیر زیادی مونده،نظری ندارم تا تموم بشه

3_علاقه ای به کارگروهی دارید؟کدوم یکی ازنویسنده های انجمن روترجیح میدید؟ندارم-می ترسم بچه ها ناراحت بشن برای همین بازگو نمیکنم

4_رمانتون روبرای تگ گیری مناسب میدونید؟چرا؟بله -چون  در موردش ازاد تر می تونم تصمیم بگیرم در کل راحت ترم

5_اگه قراربراین باشه سبکتون روتغییربدیدچه سبکی روانتخاب میکنید؟بازم همون عاشقانه-با سبک های دیگه غریبم

6_نظرتون درمورد رمان های تگ گیری شده چیه؟خوبه به نظرم

7_چه زمانی دست از نوشتن میکشید؟هیچ وقت -حتی اگه رمان یا شعر دیگه ننویسم ،در وصف حال خودم حرف  زیاد دارم

8_ودراخر رمان خودتون رودرچه سطحی میبینید؟شاید بگید خودخواهم اما به نظرم رمانی که 9 سال روش کار شده وبارهاوبارها ویراش شده وهنوز داره میشه می تونه در سطح خوبی قرار داشته باشه

امیدوارم توانمندترازپیش گام برارید:)همچنینو ممنون از تو :gol:

:gol:

در 16 ساعت قبل، mohammad13 گفته است :

دیگه سوالی نمیمونه 

انشاالله خوش بدرخشید

بله اقای هانیبال زحمت کشیدندوهمه سوالات وبه صورت انلاین ازم پرسیدن،فکر نمیکنم سوالی دیگه مونده باشه که نکرده باشند:)

از همین جا ازشون دوباره تشکر می کنم خیلی زحمت کشیدند با وجودی که سرشون شلوغ بود مصاحبه رو ادامه دادند ودو روز طول کشید

خیلی ممنونم ازشون:gol:

• تشکر 4

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، eliibanoo گفته است :

سلام به نویسنده گلمون مهدیه جان

- به نظرتون چرا مردم ایران نسبت به کتاب سرد شدن؟دلیلش فقط قیمته؟راهی پیشنهاد دارید درموردش؟(امان امان از این گوشی ها):t(16):شاید دلیلش دور شدن از زندگی واقعی ونزدیک شدن به فضای مجازیه-واسه همون کتاب چاپی نداریم، واینکه برای چاپ باید مبلغی پرداخت بشه اما در مجازی این کار برای نویسنده ها و هم خواننده ها راحت کردند

_بزرگترین آرزوتون در نویسندگی؟رمان در حال تایپمو زودتر تموم کنم وببینم مردم چطور استقبالی می کنند!وبتونم با نویسنده های دیگه  در تعامل باشم

_گروهی نوشتن رمان چه خوبیها وچه بدیهایی داره؟تجربه نکردم-فکر میکنم سریع تر پیش میره وبدی هاش اینکه شاید یک ادم حساسی که مثل من وقت زیادی روی رمانم گذاشتم ودوست دارم دقیق واروم پیش برم ودر کنارش نظراتی دارم در گروهی این زیاد خوشایند نیادو  در کل دوطرف اختلافا نظراتی براشون پیش می یاد که فکر میکنم زیاد خوشایند نیست واینکه کلا فکر میکنم تکی نتیجه قوی تری داره

_بزرگترین چالش یک نویسنده از نظر شما چی میتونه باشه؟زمان

_برای متفاوت نوشتن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟قبل از شروع کردن مطالعه کنیم تا از نظر نوشتاری قوی تر بشیم_برای متفاوت نوشتن که خیلی بیشتر باید تحقیق کرد

_انتظارات شما از یک خواننده؟همین طور که بالا گفتم-تا دقیق وکامل نخوندند،رمانم ونوع قلمم رو قضاوت نکنند

موفق باشیدمرسی از تو:gol:

• تشکر 6

لینک به ارسال

تشکر از تک تک دوستان نازنین که سوال پرسیدن.تا یه هفته وقت دارید سوال بپرسید پس اگر سوالی دارید بپرسید.سعی کردیم مصاحبه یکم جذاب تر بنظر برسه نمیدونم تا چه حد موفق شدیم ولی در مصاحبه ی های اینده تر اگر زنده بودیم و بودیم تو سایت نواقص رو کمتر میکنیم .بزودی یه نظر سنجی میزاریم با  @paria80- @Yeganeh که شما بگید دوست دارید با کدوم نویسنده مصاحبه کنیم.{البته بعد از مصاحبه با کاندیدای مد نظرمون.یه سوال اساسی داشتم مهدیه خانم.به نظر شما چرا از نظر خیلیا رمانای عاشقانه به قول خودشون ابکی هستن؟دلیلش چیه؟نحقیق نکردن نویسنده؟یا صرفا نوشتن؟

• تشکر 4

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، Hanibal گفته است :

تشکر از تک تک دوستان نازنین که سوال پرسیدن.تا یه هفته وقت دارید سوال بپرسید پس اگر سوالی دارید بپرسید.سعی کردیم مصاحبه یکم جذاب تر بنظر برسه نمیدونم تا چه حد موفق شدیم ولی در مصاحبه ی های اینده تر اگر زنده بودیم و بودیم تو سایت نواقص رو کمتر میکنیم .بزودی یه نظر سنجی میزاریم با  @paria80- @Yeganeh که شما بگید دوست دارید با کدوم نویسنده مصاحبه کنیم.{البته بعد از مصاحبه با کاندیدای مد نظرمون.یه سوال اساسی داشتم مهدیه خانم.به نظر شما چرا از نظر خیلیا رمانای عاشقانه به قول خودشون ابکی هستن؟دلیلش چیه؟نحقیق نکردن نویسنده؟یا صرفا نوشتن؟

به نظر من رمان هایی که هدف دار نیستن وهمین طوری صرفا فقط نوشته میشن،نمیتونند رمان هایی قوی باشند

برای نوشتن وروی کاغذ اوردن باید خیلی سطح مطالعه شونو بالا ببرند تا بتونند اثر درخشانی  بدند

من خودم دو سررسید فقط برای ویرایش رمانم پر کردم وبارها اونو از اول نوشتم،تا بهتر بشه وهنوزم قانع نشدم چون هر چی بیشتر می خونم بیشتر از خودم انتظار دارم

در مورد قسمت اخر سوالتون هم باید بگم _بله رمان های عاشقانه ابکی،تحقیق نکرده اند،ومهم نبوده در چه حد قوی باشه وفقط نوشته شدند تا اثری خلق کرده باشند

واینکه خواهش دارم از همه عزیزانی که  علاقه ای به سبک عاشقانه ندارند،لطفا بپذیرید همه عاشقانه ها ابکی  ومسخره نیستند وبه نطر خودم این سبک قشنگ ترین سبکیه که ادم از خوندنش خسته نمیشه چون هممون انسانیم وداشتیم لحظات عاشقانه ای که از به یاد اوردنشون لبخند روی لبامون می شینه،یک سبکیه که به نظرم لازمه،همه باهاش سر وکله می زنندو باید خونده بشه ودوستار زیادی داشته باشه 

:gol::gol:

• تشکر 3

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، missmahdiye گفته است :

به نظر من رمان هایی که هدف دار نیستن وهمین طوری صرفا فقط نوشته میشن،نمیتونند رمان هایی قوی باشند

برای نوشتن وروی کاغذ اوردن باید خیلی سطح مطالعه شونو بالا ببرند تا بتونند اثر درخشانی  بدند

من خودم دو سررسید فقط برای ویرایش رمانم پر کردم وبارها اونو از اول نوشتم،تا بهتر بشه وهنوزم قانع نشدم چون هر چی بیشتر می خونم بیشتر از خودم انتظار دارم

در مورد قسمت اخر سوالتون هم باید بگم _بله رمان های عاشقانه ابکی،تحقیق نکرده اند،ومهم نبوده در چه حد قوی باشه وفقط نوشته شدند تا اثری خلق کرده باشند

واینکه خواهش دارم از همه عزیزانی که  علاقه ای به سبک عاشقانه ندارند،لطفا بپذیرید همه عاشقانه ها ابکی  ومسخره نیستند وبه نطر خودم این سبک قشنگ ترین سبکیه که ادم از خوندنش خسته نمیشه چون هممون انسانیم وداشتیم لحظات عاشقانه ای که از به یاد اوردنشون لبخند روی لبامون می شینه،یک سبکیه که به نظرم لازمه،همه باهاش سر وکله می زنندو باید خونده بشه ودوستار زیادی داشته باشه 

ممنون مرسی از پاسخگوییتون:gol:

• تشکر 3

لینک به ارسال

سلام عرض میکنم خدمت نویسنده ی عزیز و گل انجمن ، مهدیه خانم. امیدوارم حالت خوب باشه . ببخشید دیر اومدم ،شرمنده واقعا. :gol:

1) به نظرت نویسنده کیه؟ اصلا معنی نویسنده  و نوشتن یعنی چی؟ چه کسی میتونه وارد این عرصه بشه؟

2) نویسنده ی مورد علاقت کیه؟ اگه امکانش هست چندتا از کتاب هاشو نام ببر

3) اعتقادی به اینکه موزیک کلاسیک روی نوشتن تأثیر میذاره داری؟ چرا؟

4) تا حالا شده سر بخش هایی از کتابت ، گریه ات بگیره یا که بخندی ؟ 

در آخر برات آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم یه روزی بهترین نویسنده ی جهان بشی دوست گلم:wub::gol:

• تشکر 2

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، sadeghi گفته است :

سلام عرض میکنم خدمت نویسنده ی عزیز و گل انجمن ، مهدیه خانم. امیدوارم حالت خوب باشه . ببخشید دیر اومدم ،شرمنده واقعا. 

سلام دوست عزیز،شما ببخش من دیر جواب دادم،با گوشی انلاین شدم ولی نمی تونم پاسخ گو باشم فقط با سیستم میتونم_گوشیم هنگ میکنه واسه همون عذر میخوام:gol:

1) به نظرت نویسنده کیه؟ اصلا معنی نویسنده  و نوشتن یعنی چی؟ چه کسی میتونه وارد این عرصه بشه؟

نویسنده خوب از نظر من کسیه که بتونه با روح وروان خواننده بازی کنه

نوشتن یعنی خالی شدن وسبک کردن افکار ادم به دست قلم

اولین شرطش علاقه ست

2) نویسنده ی مورد علاقت کیه؟ اگه امکانش هست چندتا از کتاب هاشو نام ببراز نظر من خانم رویا رستمی ونازی صفوی نویسنده های قابلی اند(نزار دنیا رو دیونه کنم-دالان بهشت-)

بامدادخمار-طریق عشق و..گناهکار ..)هم رمان های خوبی ان

3) اعتقادی به اینکه موزیک کلاسیک روی نوشتن تأثیر میذاره داری؟ چرا؟فکر میکنم بله-از نظر علمی فکر میکنم اثبات شده

4) تا حالا شده سر بخش هایی از کتابت ، گریه ات بگیره یا که بخندی ؟تا دلت بخواد،زیادپیش اومده همین طور که گفتم -سالهاست دارم با شخصیتاش زندگی میکنم

در آخر برات آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم یه روزی بهترین نویسنده ی جهان بشی دوست گلم:wub::gol:

همچنین شما، لطف داری عزیزم:gol:

• تشکر 2

لینک به ارسال

سلام جان دلم...

اختلاف سنی نسبتا زیادی داریم اما باعث افتخاری بس بزرگه که بگم شباهت های بسیاری نیز باهم داریم!:rolleyes:

از شعر گفتن در دوران دبستان و کودکی تا الان که دست به قلم شدیم و انتخاب سبک محبوب و دوست داشتنی عاشقانه...

گذشتن از تمام این ها علاقه مندم که بدونم شما به عنوان یک نویسنده  ایده پردازیتون رو از کجا شروع میکنید؟

آیا یک ایده ناگهانی به ذهنتون میرسه و یا با انتخاب هوشمندانه و  مدت زیادی پرداختن بهش، شروع به خلق یک داستان عجیب و جدید میکنید؟ 

کنجکاو و علاقه مند بودم که کمی از تجربه ی شما استفاده بکنم و امیدوارم من رو مفتخر بکنید....

دوستدار و علاقه مند شما جان دلم _ هدیش بانو_:gol:

...

• تشکر 3

لینک به ارسال
در در 17 مرداد 1396 در 13:57، hadishbano گفته است :

سلام جان دلم...

اختلاف سنی نسبتا زیادی داریم اما باعث افتخاری بس بزرگه که بگم شباهت های بسیاری نیز باهم داریم!:rolleyes:

از شعر گفتن در دوران دبستان و کودکی تا الان که دست به قلم شدیم و انتخاب سبک محبوب و دوست داشتنی عاشقانه...

گذشتن از تمام این ها علاقه مندم که بدونم شما به عنوان یک نویسنده  ایده پردازیتون رو از کجا شروع میکنید؟

آیا یک ایده ناگهانی به ذهنتون میرسه و یا با انتخاب هوشمندانه و  مدت زیادی پرداختن بهش، شروع به خلق یک داستان عجیب و جدید میکنید؟ 

کنجکاو و علاقه مند بودم که کمی از تجربه ی شما استفاده بکنم و امیدوارم من رو مفتخر بکنید....

دوستدار و علاقه مند شما جان دلم _ هدیش بانو_:gol:

...

سلام عزیز دلم،منم  خیلی خوشحالم یکی هست مثل خودم سبک های عاشقانه رو دنبال می کنه ومیفهمه منو

من  در دوران اتمام سوم راهنمایی که بودم به خاطر یک سری فشارهایی که توی زندگیم بود و ترس از دست دادن کسی که دوسش داشتم  نا خوداگاه  شعر گفتن وشروع کردم وهر چی این فشار بیشتر میشد بیشتر قلم  به دست به جون کاغذ می افتادم ،زیادمجله میخوندم وپروپاقرص خوندن رمان های عاشقانه شدم،شاید وضعیت وشرایطی که توش بودم ایجاب میکرد اینطوری باشم وچنین مطالعاتی بکنم،بعدها درکنار شاعری  تصمیم گرفتم داستان زندگیمو یه جوری روی صفحه بیارم،که متاسفانه بارها وبارها عوض کردم وبه خاطر ویرایش های زیادی که کردم الان فقط بخشیش داستان خودمه حالا شما در نظر بگیر عاشقی وپشیمون!نه فرصتی داری برای به دست اوردن ونه دیگه اون دل مثل قبله،اصلا خودش میاد تو ذهنت شاید چیزاهایی میاد که ازشون خاطره داری واتفاق افتادن وشاید هم دوست داشتی اتفاق بیفتن ولی هرگز نیفتادن،من با یک قلب عاشق وپشیمون داستانم وشروع کردم وهمون اول هم اخر داستان وطوری انتخاب کردم که خودم دلم میخواست تموم بشه،،،، وپایان داستانم همون چیزی باشه که دلم میخواد،شروعش و پایانش به دست خودم بود ،فقط این وسط اتفاقاهایی که میافته تا پایان صورت بگیره نتیجه مطالعه زیاد فیلم دیدن های زیاد که واقعا فکرمو باز کردوبهت پیشنهاد میکنم برای بهبود وقوی کردن قلمت حتما انجام بده

امیدوارم  با توضیحاتم خستت نکرده باشم

عذر میخوام دیر جواب دادم من از پنجشنبه انلاین نشده بودم تا الان

عزیز دلمی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی

همیشه بدرخشی:gol:

• تشکر 1

لینک به ارسال
در در Monday, August 07, 2017 در 20:08، missmahdiye گفته است :

:rose:موفق باشی عزیزم،روز به روز درخشان تر از روز قبل:angel2:

• تشکر 1

لینک به ارسال

قلمت مانا عزیزجان!

انشالله در روزهای زندگی موفق باشی و همینطور به نوشتن ادامه ‌بدی!

• تشکر 1

لینک به ارسال
در در 2/7/2018 در 10:04، Missmahdiew گفته است :

:rose:موفق باشی عزیزم،روز به روز درخشان تر از روز قبل:angel2:

لطف دری عزیز دلم همچنین:gol:

در 13 ساعت قبل، Miss.m گفته است :

قلمت مانا عزیزجان!

انشالله در روزهای زندگی موفق باشی و همینطور به نوشتن ادامه ‌بدی!

قلمم چیه ؟ متوجه نشدم عزیز!!

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، missmahdiye گفته است :

لطف دری عزیز دلم همچنین:gol:

قلمم چیه ؟ متوجه نشدم عزیز!!

قلمت ماندگار باشه گلم!

• تشکر 2

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی