رفتن به مطلب
  • اطلاعیه ها

• YeGaNeH

اطلاعیه جذب گوینده مرد   ۱۸/۰۱/۱۳

سلام خدمت تمامی همراهان عزیز نودوهشتیا 
      بنا به نیاز تیم گویندگی به گوینده ی مرد ، از تمامی علاقه مندان به این حرفه ، اقدام به عمل میاید که وارد لینک زیر شده و فراخوان مربوطه را مطالعه کنند . فراخوان جذب گوینده ی مرد  

پست های پیشنهاد شده

پیاده از کنارت گذشتم

گفتی: " چندی خوشگله؟"

سواره از کنارت گذشتم،

گفتی: "برو پشت ماشین لباسشویی بنشین!"

در صف نان، نوبتم را گرفتی چون

صدایت بلندتر بود

در صف فروشگاه نوبتم را گرفتی

چون قدت بلندتر بود

زیرباران منتظر تاکسی بودم، مرا

هل دادی و خودت سوار شدی

در تاکسی خودت را به خواب زدی تا

سر هر پیچ وزنت را بیندازی روی من

در اتوبوس خودت را به خواب زدی تا

مجبور نشوی جایت را به من تعارف کنی

وقتی زنی موقع زایمان فریاد کشید

حتی در فیلم تو بلند

گفتی:"زهرمار!"

در خیابان دعوایت شد و تمام

ناسزاهایت، فحش خواهر

و مادر بود

در پارک، به خاطر بودن تو

نتوانستم پاهایم را دراز کنم

نتوانستم به استادیوم بیایم، چون

تو شعارهای آب نکشیده می دادی

من باید پوشیده باشم تا تو دینت را

حفظ کنی

مرا ارشاد می کنند تا تو ارشاد شوی

تو ازدواج نكردی و به من گفتی زن

گرفتن حماقت است

من ازدواج نكردم و به من گفتی ترشیده

عاشق که شدی مرا به زنجیر

انحصارطلبی کشیدی

عاشق که شدم گفتی مادرت باید مرابپسندد

من باید لباس هایت را بشویم و اتو

بزنم تا به تو بگویند خوش تیپ

من باید غذا بپزم و به بچه ها برسم

تا به تو بگویند آقای دکتر

وقتی گفتم پوشک بچه را

عوض کن، گفتی بچه مال مادر است

وقتی خواستی طلاقم بدهی، گفتی بچه

مال پدر است

در تمام زندگیم جای یک جمله خالی بود:

خسته نباشی مرد...
  • تشکر 6

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بیچــــــــاره خدا...

اینهمه قائده و قانون تو دین برامون گذاشته

تا راحت باشیم...زندگی سالم داشته باشیم...باعزت باشیم...

اونوقت باهمه اینها باز تو جامعه این اتفاقات میفته..

• تشکر 4

لینک به ارسال

جایگاه واقعی زنان رو باید خودشون به دست بیارن، وقتی به جای تمرکز بر اصل که بالا بردن جایگاه اجتماعی و باز پس گیری حقوقشونَ رو بر روی ظواهر میزارن ، این کار برای فمنیست ها خیلی سخت میشه چون همراه کم تری دارن!

در اصل این جا باید چندین نکته مشخص باشه که یک زن فقط همسر نیست یا فقط مادر نیست بلکه یک انسان که باید از حقوق و حق انتخاب برخوردار باشه

حالا واقعا ماها چه قدم هایی برداشتیم؟ جز این که ساده از کنارش گذشتیم؟ حق پوشش ، حق سرپرستی فرزند و حق طلاق و.... رو باز پس گرفتیم؟ دلمون رو خوش کردیم به مهریه ای که یک هزارم هیچ چیز نیست؟ ده هاهزار سکه مهرت باشه ولی وقتی آزادی نداری و ولی وقتی مستقل نیستی و چشمت به دست شوهرته ، چی؟ این مضحک نیست؟ واقعا مضحک نیست؟ ...!!!

" یک زن به تفکر و شیوه ی عملکردش برتر میشود ، پس زنی که فکر نکرده عمل میکند و باورهایش بوی گند کهنگی میدهد را باید چه کرد؟"

• تشکر 3

لینک به ارسال

به نظر من هم نه تنها هر زنی بلکه هر انسانی ارزش و خط قرمزش را خودش تعیین میکنه. اگه از قدیم زنا کوتاه نمیومدن الان مرد و زن تو یه سطح بودن که البته تبعیض بین این دو واقعا از عدالت جهانی که هر بشری ازش دم میزنه به دوره. به نظرم کسایی که بین مرد و زن تفاوت قائل میشن واقعا از انسانیت بویی نبردن . منظورم تفاوت در حق و حقوقه که صد در صد حق زن به خاطر سختیهایی که میکشه بیشتره.:007:

• تشکر 2

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، paradice گفته است :

به نظر من هم نه تنها هر زنی بلکه هر انسانی ارزش و خط قرمزش را خودش تعیین میکنه. اگه از قدیم زنا کوتاه نمیومدن الان مرد و زن تو یه سطح بودن که البته تبعیض بین این دو واقعا از عدالت جهانی که هر بشری ازش دم میزنه به دوره. به نظرم کسایی که بین مرد و زن تفاوت قائل میشن واقعا از انسانیت بویی نبردن . منظورم تفاوت در حق و حقوقه که صد در صد حق زن به خاطر سختیهایی که میکشه بیشتره.:007:

اما به نظر من حقوق زن و مرد باید برابر باشه، توجه کن جانم دارم میگم حقوق مخصوصا حقوق اجتماعی...

از لحاظ ارزش گذاری هم زن و مرد باهم برابرن و این خودشون هستن که با تقوا و پرهیزگاری به ارزشی بالاتر دست پیدا میکنن.....

زن=انسان

مرد= انسان

انسان=انسان

زن= مرد

• تشکر 2

لینک به ارسال

حق با شماست دوست عزیز.منظور من هم همین بود ولی خوب به هر حال زنان بیشتر از مردان درد و سختی میکشن

• تشکر 1

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، paradice گفته است :

حق با شماست دوست عزیز.منظور من هم همین بود ولی خوب به هر حال زنان بیشتر از مردان درد و سختی میکشن

آره خب مسئولیت بیشتری بر دوش زنان و اگر هیچ برنامه ای در راستای تحقق بالا بردن جایگاه زن در اجتماع اجرا نشه، با جامعه ای خرم و سلامت نمیتونیم رو به رو باشیم!

چون زن ها ریشه های یک جامعه هستن! پس تصور نکنیم اگر ریشه ها محدود باشن شاخه ها بهتر و بیشتر رشد میکنن....!!!!

تاپیک بسیار منحصر به فردی بود...

سپاس جانم

• تشکر 2

لینک به ارسال

مشکل اصلی کجاست؟

آیا اسلام  هم در حق زنان اجحاف کرده یا راویان اسلام بعد از پیامبر و ائمه انرا دستخوش خواسته های خود کردن؟

زن قبل از ازدواج تمام اختیاراتش به دست پدر و بعد ازدواج به دست شوهر است.

زن بعد ازدواج از حقوق اولیه هر انسانی محروم میشود.عدم حق حضانت.نداشتن ولایت بر بچه ای که انرا بعد ۹ماه به دنیا اورده و در صورت امکان ۲سال شیر داده و شب زنده داری انرا کرده.عدم حق مسافرت بدون اذن شوهر حتی به اندازه گذاشتن یک قدم از درب خانه.عدم حق تعیین مسکن.عدم اشتغال؛تحصیل بدون اذن.حتی در هنگام زایمان و در خطر بودن جان مادر و کودک اختیاری در نگه داشتن جان خود ندارد و شوهر تصمیم میگیرد کدام زنده بماند.داشتن نصف حق ارث و دیه.عدم  قایل شدن قرابت ارثی برای زن.عدم  امنیت روانی و زندگی زناشویی برای زنان از طریق عدم حق طلاق و اجازه چند همسری به مردان.

• تشکر 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی