رفتن به مطلب
Nico

چه ژانری رو برای مطالعه رمان بیشتر می پسندید؟

پست های پیشنهاد شده

در 3 دقیقه قبل، Nico گفته است :

خیلی عالیه.:gol:منم رمان های هیجان انگیز دوست دارم.مخصوصا اگه یه پایان غافلگیر کننده داشته باشه.اگه اهل مطالعه هستید پیشنهاد می کنم یه سر به بخش معرفی کتاب های بین المللی بزنید.دوستان کتاب های خیلی خوبی در این زمینه معرفی کردند.

مرسی عزیز.

• تشکر 3

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

معمایی_ رازآلود.

به سبک جنایی هم خیلی علاقه مند هستم. ولی متأسفانه فقط خودم تو این سایت به این سبک می نویسم و خیلی خوب می شد اگه چند نفر دیگه هم بودن.

امیدوارم طرفداران رمان عاشقانه ناراحت نشن اما به شخصه از این ژانر متنفرم. این چیزیه که هرروز توی زندگی عادیمون هم می بینیم. بهتره به موضوع های جدی تر و جالب تر بپردازیم.

• تشکر 4

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، cherry گفته است :

معمایی_ رازآلود.

به سبک جنایی هم خیلی علاقه مند هستم. ولی متأسفانه فقط خودم تو این سایت به این سبک می نویسم و خیلی خوب می شد اگه چند نفر دیگه هم بودن.

امیدوارم طرفداران رمان عاشقانه ناراحت نشن اما به شخصه از این ژانر متنفرم. این چیزیه که هرروز توی زندگی عادیمون هم می بینیم. بهتره به موضوع های جدی تر و جالب تر بپردازیم.

موافقم. کتاب خانه ی ابریشمی از آنتونی هوروویتس رو خوندین؟ ادامه ای برشرلوک هلمزه، و الحق کتاب قشنگیه.

نویسنده ی مجموعه الکس رایدر(جنایی-جاسوسی)هستند.

• تشکر 4

لینک به ارسال

من هر چیزی که ارزش وقت رو داشته باشه با هر ژانری می خونم اما بیشتر معمایی_رازآلود رو می پسندم.

به نظر من از ویژگی های یک رمان خوب جذابیت داستانِ و هیچ چیز به اندازه ی غیر قابل پیش بینی بودن نمی تونه این جذابیت و ایجاد کنه.این ویژگی رو می شه در هر ژانری به کار برد. از اونجایی که برای استفاده ازش به اطلاعات تخیل و مهارت قابل توجه نویسنده احتیاجه،در حال حاضر  بین رمان های چاپی فارسی به شدت نادر و کمیابِ!در نتیجه خیلی نمی شه از نویسنده های مجازی(که اکثرا کم تجربه و تازه کار هستن) انتظار زیادی داشت.

توجه داشته باشید که وقتی از غیر قابل پیش بینی بودن داستان حرف می زنم منظورم تنها داستان هایی  با ژانر پلیسی و  اکشن یا ژانر وحشت نیست.این ویژگی به شدت قابل انعطافِ و در کنار موضوعات مختلف به خوبی می شینه.

ویرایش شده در توسط Marian
  • تشکر 5

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان من به شخصه تمام ژانر ها به جز تاریخی رو میخونم حتی تو نوشتم هم سعی میکنم به هرکدوم که ذهنم یاری کنه بنویسم ولی در کل توی عاشقانه و ترسناک قلمم بیشتر کار میکنه و ذهنم به این سمت کشیده میشه  ولی کلا کتاب تو کشور ما زیاد ازش استقبال نمیشه به نظرم چون اکثریت عاشقانه میخونن خوبه ژانرهای دیگه رو کمی چاشنی عشق و عاشقی قاطیش کرد تا محبوبیتشون بین مردم بیشتر بشه  البته بعضیاشو نه اینکه همه کتابای جنایی عاشقانه بشه نه منظورمو کای گفتم میگم اگه جایی باز هست تو رمان یه نقطه کور ....  اینجوری فکر میکنم بهتر باشه

• تشکر 3

لینک به ارسال

من جدیدا به این نتیجه رسیدم اگر نویسنده قوی بنویسه به احتمال زیاد می تونه مخاطب های ژانرهای دیگه رو هم مال خود بکنه. این سایت جدید نودوهشتیا نسبت به سایت قدیمی خیلی کمتر به عاشقانه چسبیده و اگر ما بچه هایی که دستی در نوشتن داریم ، بیشتر تلاش کنیم ، قطعا نتیجه ی بهتری می گیریم.:smile:

• تشکر 4

لینک به ارسال

من عاشق رمان های طنز و معمایی و راز الود و پلیسی ام و از رمان هایی که در غالب رمان پلیسی یه رمان عاشقانه ان متنفرم چون باید اون رمان رو توی بخش رمان های عاشقانه می زاشتن .طنز نوی ایران بیشتر روی بحث و کل کل دختر و پسره و هیچ جنبه طنز دیگه ای نداره و به خاطر همین رمان ها ی تکراری نوشته می شه .

من بیشتر عاشق رمان های ترسناکم ولی نویسنده ها (بهشون برنخوره:t(35):) یکم بیش از حد تکراری و دور از ذهن می نویسن البته هستن اونایی که رمان های خوبی می نویسن.

رمان های عاشقانه موضوع های تکراری دارن و توی اکثر رمان ها اسم اشخاص یا کمی رمان عوض شده و بقیش تکراریه.

• تشکر 5

لینک به ارسال

کارآگاهی

تاریخی-حماسی

معمایی راز آلود

ترسناک

طنز

• تشکر 4

لینک به ارسال

به نظر من ژانر طنز و عاشقانه با هیحان انگیز بیشتر مورد توجه قرار میگیره

• تشکر 4

لینک به ارسال

به نظر من محتوا از رمان ها حذف شده. همون طور که قبلا هم گفتم اگر رمان واقعا چیزی برای گفتن داشته باشه یا قوی و با مضمون باشه می تونه افرادی که علاقه مند به ژانرهای دیگه هستن رو هم به خودش جذب کنه. من واقعا به رمان های عاشقانه(صرفا بنیانشون عشقه) علاقه ای ندارم چون همه ی جنبه های زندگی رو رها می کنه و صرفا به دو عامل:(1.بدبختی دختر و 2. عشق زندگیش) می پردازه. کلا چیزی هم به کسی اضافه نمی کنه. فقط یه تجربه ی چندساعته اس. اما بعضی کتاب ها و رمان ها تا ابد تو ذهن آدم حک میشه. امیدوارم یه روزی به اون درجه برسیم.

• تشکر 4

لینک به ارسال

معمایی و اجتماعی با ترکیب عاشقانه

مثله رمان قتل کیارش از خانوم مژگان زارع

واقعا رمان عالی بود

• تشکر 3

لینک به ارسال

سلام

من ژانرهایی رو دوست دارم که به واقعیت زندگی الآن ما آدما نزدیک باشه همراه با کورسویی از امید که تلخیها رو کمتر کنه.(خب اینا حرف دلم بود)

عاشقانه.ترسناک(مخصوصا چیزهایی در مورد خون آشام و جن و ....).اجتماعی

تا الان نزدیک به 100تا رمان از بچه های اینجا رو خوندم و واقعا بهشون تبریک میگم بخاطر قلمشون

• تشکر 3

لینک به ارسال
در در 18 تیر 1396 در 22:44، Nico گفته است :

دوستان هدفم از ایجاد این تایپیک اینه که متوجه بشیم در حال حاضر چه ژانری بیشتر مورد پسندتون هست.

اجتماعی

عاشقانه

پلیسی

فانتزی

حماسی-تاریخی

معمایی-راز آلود

وحشت

هرچند که شخصا عقیده دارم علی رغم ژانر مورد علاقه، اگه یه داستان به اندازه ی کافی خوب باشه می تونه حتی مخاطبی که به اون ژانر علاقه مند نیست رو هم به خودش جذب کنه. بااین حال،این یه نظرسنجی به حساب میاد که می تونه کمکمون کنه.

البته استفاده از واژه ژانر درست نیست.

موضوع رمانی که بیشتر دوست دارم معمایی

وحشت

تخیلی

• تشکر 3

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Ravi گفته است :

البته استفاده از واژه ژانر درست نیست.

موضوع رمانی که بیشتر دوست دارم معمایی

وحشت

تخیلی

من ژانرترسناک روالان بیشتردوست دارم

• تشکر 2

لینک به ارسال

هیجانی_معمایی

امروزه دیگه کمتر کسی عاشقانه میخونه..

ولی باز هیچ سبکی هم عاشقانه نمیشه:badaf:

• تشکر 2

لینک به ارسال

ترسناک

معمایی

جنایی

• تشکر 1

لینک به ارسال

من تقریبا همه ژانرهارودوست دارم اما الان بیشترازترسناک که حالت معمایی داره خوشم میاد مثل هیچ کسان ومحله ممنوعه اما رمان عاشقانه الان همه مثل هم شده وبخاطرهمین خیلی کم میخونم درکل هررمانی که ژانرمعمایی ورازالود باهاش قاطی شده باشه طرفداربیشتر داره چون خواننده رو وداربه خوندن میکنه 

• تشکر 3
  • عالی 1

لینک به ارسال

B)اجتماعی معمایی

:t(3):سیاسی و کمی عاشقانه

• تشکر 2
  • عالی 1

لینک به ارسال

جنایی و پلیسی یا راز آلود و ترسناک

کلا کتابایی که sober نوشته خیلی خوبن 

• تشکر 4

لینک به ارسال

همه ژانر ها بسته به قلم نویسنده می تونن جذابیت های خاص متعلق به خودشون رو داشته باشن

اما الان اکثرا ژانر ها عاشقانه است و البته در برخی موارد خوب و در برخی موارد بد هست

• تشکر 3
  • عالی 1

لینک به ارسال

من ژانر اجتماعی و ترجیح میدم داستانایی که واقعی و از دل جامعه باشن ولی داستانایی با ژانرهای دیگم که نویسنده قلم  گیرا و موضوع جالبی داشته باشه هم به نظرم مناسب برای مطالعه هستن.

• تشکر 2
  • عالی 2

لینک به ارسال

همه ی ژانر ها به جز عاشقانه

• تشکر 1

لینک به ارسال

پلیسی و معمایی

عاشقانه

تخیلی ولی نه علمی ( خون آشامی بهتره)

• تشکر 2

لینک به ارسال

عاشقانه_پلیسی

معمایی_رازآلود

• تشکر 1

لینک به ارسال

عاشقانه،اجتماعی

• تشکر 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی